Velkoobchodní prodej a doručení po celé ČR

HISTORIE VÁPENNÝCH DEKORACÍ

Vápenné grassello mělo v průběhu historie zásadní důležitost ve finálních úpravách starých historických budov, kterým poskytlo nejen estetické zhodnocení, ale i dlouhodobou účinnou ochranu omítky a zdiva. Firma Colorificio Veneziano byla schopna vyvinout produkt, který udržuje vlastnosti starých vápenných povrchových úprav a dokáže uspokojit moderní požadavky stavebních úprav. Grassello použité jako prvotní surovina je hašené vápno s dlouhým zráním, získané pálením vybraných vápenných kamenů. Tento kámen, aby se stal pojivem vzduchu, musí nejprve podstoupit speciální pálení ve zvláštních pecích a poté být uhašen. Pálení trvá přibližně 20 hodin při teplotě 900°C a během tohoto procesu (nazývaném také dekarbonizace), kameny uvolní vodu a oxid uhličitý v nich obsažených. Dekarbonizace umožňuje kamenu změnit se z uhličitanu vápenatého do oxidu vápenatého neboli nehašené vápno. Takto získané nehašené vápno se uhasí ponořením do sladké vody. Během tohoto procesu, nazývaném hydratace dochází k exotermické reakci, tj. k silnému vývoji tepla. Dochází tedy k přechodu z oxidu vápenatého na vápenný hydrát. Tato reakce je velmi dlouhá tak, aby došlo k tvorbě krystalů s vhodnými pojivovými vlastnostmi. Grassello 600 má dobu schnutí, která se liší v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu a během této doby musí být zpracován hladítkem tak, aby se dosáhlo hladkého a lesklého povrchu. Tvrdnutí Grassella 600 je přirozený proces, který se nazývá karbonizace, spočívající v pomalém příjmu oxidu uhličitého ze vzduchu. Příjem oxidu uhličitého přináší s časem přechod z vápenatého hydrátu na uhličitan vápenatý, což je stejný materiál, z kterého se skládal prvotní, výchozí kámen. Proto můžeme považovat Grassello 600 za materiál zcela přirozený, neboť cyklus pro jeho výrobu je uzavřeným cyklem. Díky těmto výhodám přirozenosti Grassello 600 sbírá obecný konsensus v bio-stavebnictví.

MARMORINO

GRASSELLO

Travertino

1 | 2 | 3 | 4 >>

IMITACE BETONU

Imitace betonu se neřídí žádným pravidlem, výsledný efekt záleží na použitém materiálu a zručnosti a fantazii aplikátora. Samotný beton existuje v různých barevných odstínech, může být starý a skvrnitý nebo hladký / hrubý (pórovitý), čistý a jednotný.... 

Nabízíme 2 standardní produkty:

1. pryskyřičný cyklus ELEKTA - vhodný na podlahy, do koupelen, za kuchyňský kout...

2. vápenné produkty Marmorino nebo Travertino - vhodný na zdi u kterých nechceme uzavřít prodyšnost, do obývacích pokojů apod....

Produkty nabízí možnost vytvořit finální efekt dle požadavků klienta či architekta, tzn. modifikovat jej do požadované podoby

 

MARMORINO

Marmorino je výrobek složený z vybraných mramorových prášků, vápna a přísad, které umožňují snadné zpracování a výbornou přilnavost k povrchu. Marmorino se používalo již před několika stoletími v antických palladiánských vilách. Colorificio Veneziano s využitím moderních výrobních technologií přivádí tento produkt na současný trh s garancí vysoké paropropustnosti a odolností vůči alkalickým vlivům a plísním.

Marmorino nabízíme v prášku. Mezi hlavní výhody patří: snadnĕjší zpracovatelnost, namíchání konzistence dle vlastní potřeby a preference, jakmile je jednou smícháno s vodou, vydrží 8-9 hodin k použití, již s prvním nánosem lze vytvořit silnou vrstvu a zahladit tak nerovnosti povrchu, nemá problém s vlhkostí, MOŽNOST APLIKACE NA FASÁDY.

Pokud i přesto upřednostňujete již namíchané marmorino v pastě , bude Vám na objednávku dodáno.

Marmorino existuje dle stupně zrnitosti ve 2 variantách: Marmorino polvere fine (jemný prášek)  MARMORINO POLVERE FINE.pdf (28,9 kB) a Marmorino polvere media (střední prášek) MARMORINO POLVERE MEDIA.pdf (29,3 kB)
 

Barevné odstíny najdete na stránkách výrobce www.colorificioveneziano.it/colors/marmorino-polvere-media/

 

MARMORINO CANALETTO

Marmorino Canaletto má stejné vlastnosti jako Marmorino polvere media, ale v prášku jsou obsaženy stříbrné anebo zlaté třpytky, což přidává na zajímavosti daného efektu.

Technický list ke stažení zde MARMORINO CANALETTO.pdf (29,1 kB)

 

 

 

 

GRASSELLO 600

Grassello 600 nazývané také stucco veneziano nebo stucco antico (benátský či antický štuk).

Grassello je z přírodního materiálu (vápno a mramorový prášek), čímž jsou sníženy nejen náklady na výrobu (a tím pádem i nižší prodejní cena) ale také zajištěna lepší zpracovatelnost, snadnější aplikaci, možnost oprav bez viditelných stop (během aplikace), lepší návaznost, snadnější leštící fáze, prodyšnost stěn.

Grassello 600 od Colorificio Veneziano je používáno převážnou většinou italských dekoratérů, díky skvělým vlastnostem a ceně.

Technický list ke stažení GRASSELLO 600.pdf (37,1 kB)

Barevné odstíny najdete na stránkách výrobce https://www.colorificioveneziano.it/colors/grassello-600/

Katalogy s reálnými vzorky odstínů najdete na prodejnách Decor Italia.

 

TRAVERTINO

Travertino je speciální dekorativní omítka pro povrchové úpravy stěn interiérů a exteriérů, který dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene v rozmanitých podobách.

Travertino od Colorificio Veneziano existuje pouze v práškové podobě. Mezi hlavní výhody patří: snadnĕjší zpracovatelnost, namíchání konzistence dle vlastní potřeby a preference, jakmile je jednou smícháno s vodou, vydrží 8-9 hodin k použití, již s prvním nánosem lze vytvořit silnou vrstvu a zahladit tak nerovnosti povrchu, nemá problém s vlhkostí, MOŽNOST APLIKACE NA FASÁDY.

Travertino je z přírodního materiálu (vápno a mramorový prášek), díky čemuž ho můžete aplikovat i ve velmi silné vrstvě. 

S Travertinem se dá vytvářet široká škála motivů, od klasických cihliček až po originální osobité kreace.

Technický list ke stažení TRAVERTINO.pdf (36,1 kB)

 

FONDO PITTURA CANALETTO

Produkt v pastě na bázi vápenného Grassella a vybraných minerálních plniv. Je vysoce paropropustný, hladký, vhodný pro interiéry i exteriéry.

Má jedinečný efekt, reprodukuje chromatické efekty antických maleb. Je to malba s protiplísňovými vlastnostmi, s vysokým stupněm bělosti, dobré dilatace, vysoké kryvosti za sucha a nízkou tendencí křídování.

Technický list ke stažení FONDO PITTURA CANALETTO.pdf (26,7 kB)

 

 

PITTURA CANALETTO

PITTURA CANALETTO je produkt v pastě na bázi vápenného Grassella a vybraných minerálních plniv. Je vysoce paropropustná, hladká, vhodná pro interiéry i exteriéry.

Jedinečnost této dekorace spočívá v reprodukci chromatických efektů antických maleb. Je to malba s protiplísňovými vlastnostmi, dobrou dilatací, vysokou kryvosti za sucha a nízkou tendencí křídování.

Pittura Canaletto existuje ve 3 variantách: zlaté třpytky, stříbrné třpytky, grafit.

Technický list ke stažení PITTURA CANALETTO.pdf (25,6 kB)

Barevné odstíny najdete na stránkách výrobce www.colorificioveneziano.it/campionario/pittura-canaletto/

 

PITTURA A CALCE

Barva v pastě jejíž základ tvoří grassello di calce a vybrané minerály. Vysoce prodyšná, vhodná jak pro interiéry, tak exteriéry. Výjimečný výsledný efekt napodobuje chromovaný povrch starých antických maleb.Má silný dezinfekční protiplísňový účinek, vysoký stupeň bělosti a vysokou krycí schopnost za sucha. Velkou výhodou je, že se při opakovaném přetírání vápnem výrazně nezvyšuje difúzní odpor povrchu.

Vydatnost: 4m2 / l 2 nátěry

Technický list ke stažení zde PITTURA A CALCE.pdf (35,4 kB)